Horgas Eszter
A művészetek már gyerekkorában nagy hatást gyakoroltak rá. Író édesanyja és költő édesapja nevelése során a kezdetektől fogva életének része lett az irodalom és a zene.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán szerzett diplomát, tanárai Kovács Lóránt és Sebők Erika fuvolaművészek, valamint Kurtág György és Rados Ferenc kamarazene-professzorok voltak. 1987-ben Adorján András svájci fuvolakurzusának ösztöndíjasa, 1987-től többször szerepel a Liszt Ferenc Kamarazenekar és a Budapesti Fesztiválzenekar koncertjein. 1989-ben Jean-Pierre Rampal kurzusának ösztöndíjasa. 1992-től a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola fafúvós tanszékvezetője. Alapítója az 1992-ben alakult FORRÁS Kamarazenei Műhelynek.
Több nagysikerű szólóestet tartott a Zeneakadémia nagytermében. Olyan zenekarok közreműködésével szólaltatott versenyműveket, mint a Liszt Ferenc Kamarazenekar, a Budapesti Vonósok, az Amadinda Ütőegyüttes, a MÁV Szimfónikus Zenekar, olyan kivaló művészek voltak partnerei az elmúlt évek hangversenyein – a teljesség igénye nélkül -, mint Kocsis Zoltán, Perényi Miklós, Rolla János, Lukács Ervin, Konrád György, a Bartók Vonósnégyes. Az elmúlt években három szólólemezt készített Vígh Andrea hárfaművésszel a Capriccio kiadónál. 1992 óta szólistaként koncertezik Magyarországon és külföldön egyaránt.
A klasszikus zenei hangversenyek mellett hoszzú idő óta törekszik különleges produkciók megvalósítására. Így láthattuk Õt a színház világában Gáti Oszkárral, valamint a Thália Stúdió által bemutatott szólóesten Vígh Andreával és Sztevanovity Dusánnal. Első jazz-lemezén az ország kiemelkedő muzsikusaival együtt bizonyíthatta ez irányú képességeit.
2000. januárjában megalapította a Class Jazz Band-et, tagjai Vukán György és a nevével fémjelzett jazz trió. Számos országos turné alkalmával, világsztárok közreműködésével, teltházas koncerteken hallhatta Õket a közönség.
Kiemelkedő pillanat volt azonban az együttes történetében a 2001. január 5-én és 6-án megrendezésre kerülő monstre Zeneakadémiai hangverseny, melynek sztárvendégei Winand Gábor és Tony Lakatos voltak. A produkció népszerűségét jelzi, hogy a belépőjegyek, már hónapokkal a koncert előtt elkeltek, a helyszínen pedig fergeteges siker fogadta a művészeket.
A cross-over műfajban elért hatalmas sikerekre alapozva, az elkövetkezendő két évben Horgas Eszter négy szólólemezből álló gyüjteményt tervez megjelentetni, melynek mindegyike más-más műfajban szólal meg. A jazzt, a klasszikát, Piazzolla zenéjét, valamit egy fiatalon felfedezett zeneszerző populárisabb jazz irányzatát foglalja magába.
A fiatal fuvolaművésznő számára az elmúlt időszak mind szakmai, mind közönségsikerekben bővelkedett. E sikerek bebizonyították produkcióinak nemzetközi színpadokon is helytálló, magas színvonalát, érettségét.